Kõikidel Eesti mobiilioperaatoritel on sõlmitud roaming-lepingud eestlaste olulisemate reisisihtkohtade telefonifirmadega. Arvestama peab asjaoluga, et kuigi enamus maailma kasutab mobiiltelefonides meil levinud GSM-standardit, siis on palju sihtkohti, kus on kasutusel muud tehnoloogiad ning sellisel juhul peaks Teie kasutatav telefon ka neid standardeid toetama. Täpsemat teavet saate oma telefonitootja kodulehelt.

 

www.emt.ee

 

EMT - Vastavalt Euroopa Nõukogu määrusele hakkavad välismaal mobiiltelefoniga helistades alates 30.augustist 2007 kehtima Euroopa Liidu ühtsed tasud (Eurohind), mis langetavad välismaal helistamise kulusid.

Kuna operaatoril on võimalik pakkuda kehtestatud Eurohinnast soodsamaid tingimusi, säilitab EMT oma lepingulistele klientidele tasuta vastuvõetava kõne Lätis LMT ja Leedus Omniteli võrgus ning pakub Soomes Sonera võrgus iga vastuvõetava kõne esimest minutit tasuta.

Eurohind sätestab välismaal Euroopa Liidu riikidesse helistamise hinnaks 9.05 krooni/ 0,58 EUR ja vastuvõetava kõne minutihinnaks 4.43 krooni/ 0,28 EUR.

Kliendil ei ole vaja Eurohinna saamiseks midagi teha. Eurohind hakkab 30.augustist 2007 kehtima automaatselt. Hinnad on esitatud käibemaksuga ja kõned maksustatakse 60-sekundilise täpsusega. Kõik muud teenused on maksustatud vastavalt roaming-hinnakirjale.

Eurohind kehtib 33 riigis: Austria, Belgia, Bulgaaria, Gibraltar, Hispaania, Holland, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Liechtenstein, Luxembourg, Läti, Malta, Monaco, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, San Marino, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Suurbritannia, Taani, Tsehhi, Ungari, Vatikan. Samuti kehtib Eurohind Euroopa Liidu riikide ülemere piirkondades: Prantsuse Guajaanas, Martiguesi, Guadeloupe ja Reunioni saarel ning Kanaari, Assoori ja Madeira saartel, juhul, kui piirkonnas toimib EMT roaming.

 

www.tele2.ee

 

Alates 30. augustist kehtestas Tele2 oma klientidele Euroopa Liidu riikides helistamisel uueks hinnaks 8,70 krooni/ 0,56 EUR minuti eest. Kõnedele vastamise hinnaks saab olema 4,35 krooni/ 0,28 EUR minuti eest. Uued hinnad on Eesti operaatorite hinnakirjadest soodsaimad.

Lisaks soodsamatele roaming-hindadele säilitab Tele2 oma klientidele tasuta kõnedele vastamise võimaluse Tele2 Läti ja Leedu võrgus. Soomes Elisa võrgus ja Rootsi Tele2 võrgus on tasuta esimene minut ja alates teisest minutist kehtib tavapärane vastuvõtutasu.

Uued tariifid kehtivad Tele2 klientidele 30. augustist 2007. Hind muutub kõikidele klientidele automaatselt, uute roaming-hindade saamiseks ei pea klient tegema eraldi taotlust.

Eesti soodsaim roamingu-hind 8,70 krooni/ 0,56 EUR kehtib ühtselt nii helistamisel EL riikidest Eestisse, EL riigis sisekõnesid tehes kui ka ühest EL-i riigist teise EL-i riiki helistades.

Hinnad sisaldavad käibemaksu ning kehtivad nii Tele2 lepingulistele klientidele kui ka Smart ja Ultra kõnekaardi klientidele. Kõned maksustatakse 60-sekundilise täpsusega. Uued hinnad kehtib lisaks EL-i liikmesriikidele ka Norras, Islandil ning Liechtensteinis